top of page

Diş Beyazlatma

diş beyazlatma

Sigara kullanımı, yiyecekler ve içecekler, özellikle kahve ve çay dişlerin doğal rengini kaybetmesine veya dişlerde lekeler oluşmasına neden olur. Bu da kişinin kendine olan güvenini azaltır, kendinden emin ve neşeli bir gülümsemeye sahip olmasına engel olur. Diş beyazlatma, hayalinizdeki ışıltılı gülümsemeye ulaşmanıza yardımcı olabilir.  

 

Beyazlatma işlemi ile dişlerde gözle görülür bir renk değişikliği hissedilir ancak ulaşılan sonuçların idamesi için ağız ve diş sağlığı bakımı ve hijyeni ihmal edilmemelidir. Aksi takdirde, beyazlatma prosedürleri ile elde edilen beyaz ve temiz görünüm uzun sürmez.  

 

Profesyonel diş beyazlatma işlemi hekim tarafından klinik ortamında veya hasta tarafından evde olmak üzere iki şekilde yapılabilir. 

opalescence boost diş beyazlatma

Amerikan Ultradent Firmasının Opalescence Boost Marka ürününü kullanıyoruz.

Ofis Tipi (Klinikte) Diş Beyazlatma Yöntemi  

 

Bu beyazlatma yöntemi, klinikte diş hekimi tarafından yaklaşık bir saatte gerçekleştirilir. Beyazlatma, dişlerdeki tüm diş taşı tartar vb. kalıntıların dikkatli bir şekilde çıkarılması ve lekelerin temizlenmesiyle başlar. Daha sonra diş hekiminizin dişlerinizin yüzeyine bir beyazlatıcı madde uygulaması  ile devam eder. Uygulanan beyazlatıcı ürün UV (ultraviyole) ışını veya lazer ile aktive edilir ve bir süre diş üzerinde bırakılır. Daha sonra su ile yıkanır. Uygulamanın sonuçları, dişlerin doğal rengine ve beyazlatma öncesi kararma, sararma veya lekelenme seviyesine göre değişiklik gösterir ancak uygulanacak tek bir beyazlatma seansı ile diş renginin birkaç ton açıldığı çıplak gözle görülebilir. 

 

Ofis tipi beyazlatma ile anında ve daha etkili sonuç elde edildiğinden genellikle bu tip beyazlatma tercih edilmektedir.

Evde Diş Beyazlatma Yöntemi

 

Evde beyazlatma yöntemi, diş hekimleri tarafından hastaya özel hazırlanan beyazlatma plakaları ve beyazlatma jeli ile hasta tarafından evde uygulanır. Bu tip tedavide plakalar ve jel 10-15 gün boyunca, günde en az 4-6 saat süreyle kullanılır. 

Diş Beyazlatma Fiyatı

 

Diş beyazlatma fiyatı, beyazlatmada kullanılan malzemenin kalitesine ve kaç seans beyazlatma yapılacağına göre değişmektedir. Whatsapp veya telefonla bize ulaşarak güncel ve detaylı fiyat bilgisi alabilirsiniz. 

bottom of page