top of page

Muayene ve Diş Taşı Temizliği

Mart 2024 Özel Fiyat

+ Panoramik Röntgen ve Genel Muayene
+ Detertraj (Diş Temizleme)
+ Polisaj (Cila)

1000 TL

Nakit ödemede geçerlidir.

Diş taşı temizliği.jpg

Önleyici bakım diş hekimliğinin temelini oluşturur. Genel bir muayene olmak, tam bir diş temizliği yaptırmak ve oluşabilecek ufak sorunları büyümeden tedavi ettirmek için yılda iki kez diş hekimine gitmenizi öneriyoruz. Ayrıca, yurt dışına seyahat edecek veya diş tedavisine erişimin zor ve maliyetli olduğu bir yere gideceklerin detaylı bir muayene ve diş temizliği yaptırmalarını tavsiye ediyoruz. Diş hekiminin yapacağı profesyonel temizlik, geleneksel fırçalama ve diş ipi kullanılarak çıkarılamayan birikmiş plakların çıkarılmasına yardımcı olur. Diş hekimleri aynı zamanda hastaların henüz göremediği veya hissetmediği potansiyel sorunları belirleyebilir. Düzenli diş temizliği ve koruyucu bakım maksadıyla alınan randevular; çürük ve diş eti hastalıklarının önüne geçilebileceği gibi diğer ağız sağlığı sorunlarını şiddetlenmeden önleyebilir.

 

Profesyonel Diş Temizliği Gerçekten Gerekli midir?

 

Evet. Her yemekten sonra ve yatmadan önce dişlerinizi fırçalayıp diş ipi kullansanız bile dişlerdeki küçük yarıklarda, çürüklerde, fırça ve diş ipinin ulaşamadığı aralıklarda bakteri birikebilir. Bu bakteriler zamanla dişlerde ağrı, çürük ve diş kaybına neden olabilir. Bu nedenle belirli aralıklarla diş temizliği yaptırmak ağız ve diş sağlığı açısından gereklidir.

Diş Temizliği Gerçekten Zararlı mıdır?

Hayır. Diş taşı temizliğinin dişlere zararı yoktur. Ancak işlemden hemen sonra geçici bir hassasiyet hissedebilirsiniz. Ayrıca, işlemden hemen sonra dilinizle yokladığınızda özellikle diş diplerinde  boşluk ve incelme hissine kapılabilirsiniz. Bu his, dişlerdeki bakteri plağı ve tortular kaldırıldığı için temiz diş yüzeylerini hissetmenizden kaynaklanır. 

Diş Temizliği ve Detaylı Muayene Süreci Nasıldır?

 

Süreç dişlerin ve ağız içinin gözle muayenesi ile başlayacaktır. Ayrıca dişlerinizin panoramik röntgeni çekilerek dişlerinizde ve ağzınızdaki tedavi gerektiren sorunlar varsa size bildirilecektir. Tedavi işlemlerini hekiminizle birlikte planlayabilirsiniz. Ayrıca, yaşadığınız ağız ve diş sağlığı problemleri hakkında hekiminize danışabilir ve problemlerinizi bildirebilirsiniz. Diş hekiminiz dişlerinize yapışmış diş taşlarını ve sertleşmiş plakları özel aletler kullanarak dişlerinizden temizleyecektir. Ayrıca hava ve özel bir toz kullanılarak dişlerinizdeki yüzey lekelerini çıkaracak, daha sonra da özel bir cila kullanarak dişlerinizi parlatacaktır. 

diş temizliği.jpg

Diş Temizliği Sonrası neler yapmalıyım?

Diş temizliği yaptırdıktan sonra diş fırçalama, diş ipi kullanımı ve ağız içi hijyeni ihmal etmemeniz gerekir. Ayrıca, florlu su içmek ve florlu diş macunu kullanmak da önemlidir. Muayene ve temizlik esnasında hekiminizin önereceği tedavileri zaman geçirmeden yaptırmanız gelecekte karşılaşacağınız daha büyük sorunların önüne geçecektir.

bottom of page