top of page
en iyi implant

İmplantlar, sabit diş protezlerini destekleyen titanyumdan imal edilen yapay diş kökleridir. Küçük bir operasyonla çene kemiğine yerleştirilirler. Çenedeki kemik hücreleri vida şeklindeki implant yüzeyine bağlanır ve implant kemiğe kaynar. İmplantın üzerine uzun ömürlü ve kullanışlı, porselen veya zirkonyumdan protez dişler yapılır. İmplantlar takıp çıkarılabilen protezlere nazaran çok daha kullanışlı sabit protez kullanımına olanak sağlar. Özellikle son dönemde birçok diş hekimi ve hasta tarafından tercih edilmektedir. Çünkü doğal dişler ile aynı işleve sahiptirler ve çenede kemik kaybının önlenmesine yardımcı olurlar. İmplantlar, eksik olan tek bir dişi tamamlayabilmek için kullanılabildikleri gibi tüm bir çeneye yapılacak protezi desteklemek için de kullanılabilir. 

all on four

İmplantın Uygulandığı Durumlar

 

İmplant, çoğu insana uygulanabilse de herkes bu tedavi yönteminden faydalanamaz. İmplantlar, bir veya daha fazla eksik dişi bulunan veya çekilmesi gereken sağlıksız bir dişe sahip hastalara uygulanabilir. Ancak hastanın bu tedaviyi alabilmesi için bazı şartları sağlaması gerekir. İmplantlar çene içine gömüldüklerinden, hastaların implantı destekleyecek yeterli kemik ve diş eti dokusuna sahip olmaları gerekir. Yeterli kemik desteğine sahip olmayan hastalara implant yerleştirmeden önce kemik grefti uygulanarak kemik dokusu artırılabilir. Benzer şekilde, diş eti dokuları yetersiz olan hastalara da yumuşak doku grefti uygulanabilir. Bu uygulamalar, müteakiben uygulanacak implant tedavisini mümkün kılmak için tatbik edilir. 

 

Ayrıca, implant taktıracak hastanın, tedavi sırasında ve sonrasında yaşanabilecek komplikasyon riskini azaltmak için genel sağlık durumu ve ağız sağlığı iyi olmalıdır. İmplant tedavisine başlanmadan önce diş eti hastalıkları incelenmeli ve tedavi edilmelidir.

 

İmplantı destekleyecek yeterli kemik yapısı ve sağlıklı diş etine sahip olup olmadığınızı dolayısıyla implant tedavisi için uygun durumda olup olmadığınızı anlamanın tek yolu klinik ortamında diş hekimine muayene olmaktır.

Tedavi süreci

 

İmplant tedavisi genellikle 3 ila 6 ay arasında süren çok aşamalı bir süreçtir. Süreç, diş etleri açılarak önceki doğal diş kökünün olduğu yere titanyum bir vidanın yerleştirildiği cerrahi bir prosedürle başlar. Diş etleri implantın üzerine dikilir ve kemiğin implanta kaynaması için birkaç ay beklenir. İmplantın yerleştirilmesi lokal anestezi veya sedasyonla yapılır. Cerrahi işlem; yerleştirilecek implant sayısı, çene kemiğinin durumu, hastanın genel durumu ve diğer faktörlere bağlı olarak yarım saat ila birkaç saat sürebilir. İyileşme döneminin sonunda, implantın üst yapısı olarak porselen veya zirkonyumdan kalıcı kuronlar hazırlanır ve takılır.

Dilediğiniz Marka Diş İmplantı Uygun Fiyat ve Ödeme Koşullarıyla

straumann implant
medentika
nta shorter implant
hiossen.jfif
Osstem implant
dio implant
  • Tercih Ettiğiniz Bir Marka Yoksa veya

  • İmplantlar Hakkında Bilgi Sahibi Değilseniz,

Diş Hekimlerimiz İhtiyacınıza ve Bütçenize Uygun İmplantı Seçmenizde Size Yardımcı Olacaktır.

WhatsApp  veya telefonla güncel implant fiyatları hakkında alabilirsiniz.

İmplant Tedavisi Sonrası Bakım Talimatları

 

İmplant yerleştirme işlemini takiben morarma ve şişlik gibi bazı rahatsızlıkların görülmesi normaldir. Bununla birlikte, yanma ve ağrıların olduğu bu dönem ağrı kesicilerle daha rahat geçirilebilir. Cerrahi işlem yapılan bölge iyileşene kadar yaklaşık 15 gün boyunca sadece yumuşak yiyecekler yenmesi önerilir.  

 

İmplantın Tercih Edilme Nedenleri

 

Diş çekimi sonrasında altındaki kemik yavaş yavaş bozulur ve kemik kaybı yaşanır. Ağaçların toprağı tuttuğu gibi implantlar da kemik erozyonunu engellemeye yardımcı olur. Çekim yapılan bölgeye implant yerleştirmeden çok beklemek, kemik kaybı riskini artırabilir ve bu da müteakip dönemde yapılacak implantlarda başarılı sonuçlar elde etmeyi zorlaştırabilir. 

tek dişe implant

Eğer bir veya daha fazla eksik dişiniz varsa veya yakında diş çektirecekseniz bu boşluğu kapatmak için kullanım açısından doğal dişlere en yakın çözüm olan implant tedavisini düşünebilirsiniz. Çoğu hasta implantları, takıp çıkartmalı protez ve köprü gibi diğer çözümlere tercih etmektedir. 

İmplant, kullanımı rahat ve uzun ömürlü bir çözüm olduğundan kliniğimizde mümkün olan tüm hastalara tavsiye ediyoruz. 

 

Diş çürümesi, periodontit veya bir tür fiziksel travma nedeniyle bir veya daha fazla dişini kaybederek kliniğimize baş vuran hastalar için, kişiye özel ve her bölge için tam istenen esnek tedavi seçeneğini implantlar sunmaktadır. Bu sayede kişiye, kendine güvenli ve ışıldayan bir gülümseme kazandırma imkanı ortaya çıkmaktadır.

tek diş implantı

İmplant Tercihini Öne Çıkaran Diğer Nedenler 

• Dişlerin doğru kapanmaması nedeniyle oluşan ağrıların giderilmesi,

• Doğal görünümlü dişlere sahip olma isteği, 

• Bakım kolaylığı, onarım ihtiyacının az olması. 

 

İmplantın başarı oranları, özellikle sağlıklı diş etleri ve yeterli kemik yapısı olan hastalarda son derece yüksektir. Ayrıca, implantlar diğer diş tedavilerine kıyasla çok az bakım ve diş hekimi ziyareti gerektirir.

İmplant

bottom of page